3.MarmaRUN

MarmaRUN Koşu Yarışması Statüsü

Tür :  9.5 km
Yer :   İstanbul

3.MarmaRUN 9.5 km koşu yarışması 17 Ekim 2021’ da, saat 08:30’ da İstanbul Marmara Üniversitesi Anadolu Hisarı Kampüsü(Başlangıç) - Çubuklu İskelesi- Anadolu Hisarı Kampüsü (Bitiş) arasında yapılacaktır.

Genel Konular:
Yarışma  Atletizm Federasyonu ve IAAF yarışma kurallarına uygun olarak yapılacaktır.

 1. Yarışma kulüp ve ferdi lisanslı sporculara açık olacaktır.
 2. Yarışma sırasında sporcuların yanında hiçbir özel aracın seyrine izin verilmeyecektir. Parkurda sadece görevli araçlar seyredebilecektir.
 3. Yarışma ile ilgili gerekli sağlık, güvenlik, ulaşım, yarışma parkurunun hazırlanması ve göğüs numaralarının temini yarışmayı düzenleyen Marmara Üniversitesi, Beykoz Belediyesi, İstanbul Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ve Atletizm Federasyonu tarafından sağlanacaktır.
 4. İstanbul Atletizm İl Temsilciliği yarışmaların bitiminde yarışma sonuçlarını yazılı ve diskete kayıtlı olarak hakem çizelgeleri ile birlikte Teknik Delegeye teslim edecektir.
 5. Müsabakaya katılan sporcuların göğüs numaraları, tişört ve çip dağıtımı başlangıç noktası olan Anadolu Hisarı Kampüsünden yapılacaktır.
 6.  Yarışma 18 yaş üstü yapılıp taahhütname imzalanacaktır.
 7. Yarışma 750 kişi ile sınırlandırılmıştır.
 8. Yarışmaya katılan sporcular kayıt sayfasında bulunan aşağıdaki beyanı okumuş ve kabul etmiş sayılacaklardır.

“Yukarıda yazısı olan ben, kendi adıma ve varislerim, yöneticilerim, şahsi ve hukuki temsilcilerim adına, 2021 yılı 3.MarmaRUN 9 km koşusu öncesi ve sonrasında aktiviteler esnasında başıma gelebilecek  herhangi bir sakatlık ve hasar durumlarında  organizatörlerin, organizasyonda görevli kişilerin,  organizasyon temsilcilerinin sorumlu tutulmayacağını, her türlü sorumluluğun şahsıma ait olduğunu; bu koşuya katılmam için tıbbi bakımdan hiçbir engelimin olmadığını  bu koşu için  fiziksel olarak  yeterli olduğumu  ve ayrıca şahsıma ait 2021 yılı 3.MarmaRUN 9 km koşusunda çekilmiş her türlü fotoğraf ve film kaydının , reklam dahil tüm yasal amaçlı kullanımlarına izin veriyorum. Organizasyona katılmak için kayıt yaptırdıktan sonra herhangi bir sebeple organizasyona katılmadığım taktirde bu kayıtta elde ettiğim haklarımı talep etmeyeceğimi beyan ediyorum.”

 1. MarmaRUN esnasında mesuliyet tamamen katılımcılara aittir. Katılımcılar kayıt anında muvafakatname dolduracaklardır.

Diskalifiye:
Göğüs numarası başkalarına devredilemez. Yarış güzergahından çıkılması, güzergahın değiştirilmesi ve göğüs numarasının başkalarına devredilmesi diskalifiye olunmasına sebep olur. Parkur üzerinde bulunan kontrol noktalarından geçmeyen sporcular diskalifiye edilir.

Kişisel Eşyalar:
Katılımcıların para, saat ve diğer değerli eşyalarını yanlarında getirmemeleri önerilir. Kayıp olan değerli eşyalardan organizasyon komitesi sorumlu değildir. Organizasyon komitesi, tüm katılımcıları kayıt formunda yer alan beyanı okumuş ve kabul etmiş sayar.

Kayıtlar ve Ücret:
Yarışmaya katılacak tüm sporcular kayıtlarını 09 Eylül 2021 tarihinden başlayarak 12 Ekim 2021 tarihinde saat 17:00 ye kadar https://hadikaydol.com/ adresinden 60 TL Kredi Kartı ve Havale ile ödemek şartıyla yaptırabilir. Bu tarihten sonra kayıt kabul edilmeyecektir.
   
Teknik Konular:
Yarışma  9.5 km olup, herkes kayıt olduğu mesafeyi koşacaktır.

Yarışma süresi ... saat (.. dakika) olup; bu sürenin  üzerine çıkan sporcuların görevli araçlarla  parkuru (otobüse binmeleri)  terk etmeleri  sağlanacaktır. Bu süreden (... dakikadan)  sonra yarışı bitiren, parkurda  koşan sporcuların dereceleri dikkate alınmayacak, bu sporcular  sıralamada yer  alamayacaktır. Bu süreden sonra yetkililerin uyarılarını dikkate almayarak otobüse binmeyen sporcuların tüm sorumluluğu kendilerine aittir. Herhangi bir kaza ve olumsuz durumdan organizasyon komitesi sorumlu değildir.

Su İstasyonları:

1. Su İstasyonu : 5’inci km de bulundurulacaktır.
2. Su İstasyonu : Yarış bitiş yerinde bulundurulacaktır.

Ödüller: 

Genel Klasman Kadın-Erkek 1.ler: Adidas Hediye Çeki, Sporterest den Suunto smart Heart Rate Belt Kalp atış hız sensörü, Limak Eurasia Luxury Hotel’de Circle Suite oda’da 2 kişilik kahvaltı dahil “Konaklama”

Genel Klasman Kadın-Erkek 2. ler: Adidas Hediye Çeki, Limak Eurasia Luxury Hotel’de Mysia A la Carte Restoranda 2 kişilik “Akşam Yemeği”

Genel Klasman Kadın-Erkek 3. ler: Adidas Hediye Çeki, Limak Eurasia Luxury Hotel’de  Bahçe Restoran veya Ana Restoranda 2 kişilik “Kahvaltı” 

Tüm kategori 1.lerine hediye çeki,

Tüm kategori 2.lerine ve 3.lerine çeşitli ödüller

Tüm dereceye girenlere Meditopia tarafından Premium üyelik

Tüm dereceye girenlere Kupa ve madalya verilecektir.

Yarışan tüm sporculara Yarış tişörtü ve Özel Anı madalyası verilecektir.

Yarış bitiminde yiyecek ve içecek ikram stantları, Çekilişle sürpriz hediyeler

Genel klasmanda dereceye girenler yaş kategorilerinde değerlendirilmeyecektir. Derece ödül alanlar çekilişte ödül alamayacaklardır.

Genel Sporcuların Yaş Kategorileri

 1. Kadın 18-34 yaş Erkek 18-34 yaş
 2. Kadın 35-44 yaş Erkek 35-44 yaş
 3. Kadın 45-54 yaş Erkek 45-54 yaş
 4. Kadın 55-59 yaş Erkek 55-59 yaş
 5. Kadın 60-64 yaş Erkek 60-64 yaş
 6. Kadın 65 + Erkek 65+

Marmara Üniv. Mezunu veya Marmara Üniv. Mensubu, öğrenci Sporcuların Yaş Kategorileri

 1. Kadın 18-34 yaş Erkek 18-34 yaş
 2. Kadın 35-44 yaş Erkek 35-44 yaş
 3. Kadın 45-54 yaş Erkek 45-54 yaş
 4. Kadın 55-59 yaş Erkek 55-59 yaş
 5. Kadın 60-64 yaş Erkek 60-64 yaş
 6. Kadın 65 + Erkek 65+

 


Bu sayfa MarmaRUN tarafından en son 15.03.2022 11:13:00 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM